Podcast

Talkshow kurátorek a kamarádek Kristýny, Alžběty a Diany, představuje pomocí faktů i příběhů z praxe důležitá věcná i teoretická témata současného umění. Kreatitvní uskupení 3Kurátorky se zaměřuje na interpretaci současného umění široké veřejnosti různými formami. Přesvědčte se s nimi, že současný umčo nejsou jen nesmyslný objekty v galerii, ale zahrnuje mnohem víc, co si zaslouží i vaší pozornost. Podcast vychází pod záštitou kulturního portálu GoOut.

Typologie galerií umění aneb kam všude zajít za výtvarným uměním

Pod pojmem galerie umění se schovává více typů výstavních prostorů, které mají rozdílný charakter, funkci i podobu. O tom, kam se všude můžeme zajít podívat na výtvarné umění a jak a proč se jednotlivé galerie...

Gender art aneb proč se nejedná pouze o feministické umění

V pátém díle Kristýna, Diana a Alžběta rozebírají problematiku pojmů gender, feministické umění, destabilizaci mužské a ženské identity či politiku těla, jak jinak než v kontextu vizuálního umění 2. poloviny 20. století.

Studium kurátorství aneb ty jsi nikdy nechtěla být umělcem?

Poměrně často dostávají 3Kurátorky otázky ve smyslu, zda to umění nechtěly spíš tvořit, nebo kde se vůbec dá studovat teorie umění nebo popřípadě přímo kurátorství.

Současné umění aneb proč už není moderní?

Ve třetím díle si 3Kurátorky povídají o rozdílu mezi moderním a současným umění. Že je něco moderní ještě neznamená, že to je současné, a to zejména pokud se bavíme o výtvarném prostředí.

Akční umění aneb co to ty divný lidi dělají?

Druhý díl talkshow kurátorek a kamarádek Kristýny, Alžběty a Diany představuje pojem akční umění – jeho formy, vývoj i současnou podobu.

Jak se dělá výstava aneb přijdu, zatluču hřebíky a jdu pryč (pilot)

Pilotní díl talkshow kurátorek a kamarádek Kristýny, Alžběty a Diany, rozkrývá zákulisí procesu příprav i realizace výstav současného umění.