Proměny

Zpět
Galerie Rampa
rampa porcelan keramika ujep

Výstava SNĚNÍ Terezy Hořtové byla kvůli aktuálním epidemiologickým opatřením odložena na neurčito. O zahájení výstavy vás budeme v čas informovat.

Instalace PROMĚNY, soubor porcelánových biskvitových plastik Nikol Vavříkové, byla vytvořena tvůrčím procesem, u kterého sehrála stěžejní roli reakce vlastností porcelánu na žár v peci. Jednotlivé plastiky prošly stejným stádiem formování, avšak finální estetická podoba každého z objektů závisela na okamžiku vyjmutí z pece. Tímto momentem se stal každý kus jedinečným originálem. Instalace tak pomocí proměnného charakteru porcelánu zdůrazní zranitelnost přírodních krás, které denně čelí nevyžádaným živelným přeměnám. Esenciální čistotu scenérie dokreslí vizuální projekce doplňující skrumáž objektů.

Nikol Vavříková (*1995) se keramice věnuje dlouhodobě. Setkala se s ní již při studiu Střední průmyslové školy v Ostravě. Ráda tvoří jak funkční design, tak poeticky harmonické doplňky interiéru. Na keramice ji fascinuje celkový proces tvorby, díky kterému je konečný artefakt originálem. Bakalářské studium absolvovala v ateliéru Designu keramiky na Fakultě umění a designu Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, kde aktuálně studuje navazující magisterské studium. V roce 2018 vystavovala v Taoxichuan ceramic art avenue art gallery v Číně.