Snění

Zpět
NAPA Records
napa akty fotografie

Výstava SNĚNÍ Terezy Hořtové byla kvůli aktuálním epidemiologickým opatřením odložena na neurčito. O zahájení výstavy vás budeme v čas informovat.

Soubor autoaktů Terezy Hořtové vznikl jako reakce na fotografický směr piktorialismus, který na přelomu 19. a 20. století usiloval o přiblížení fotografie k uměleckým technikám malby či grafiky. Největšího rozmachu se dostalo fotografickému směru kolem roku 1914 v souvislosti s nástupem modernismu. Charakteristickým znakem piktorialismu bylo zhotovování fotografií pomocí ušlechtilých tisků a používání měkce kreslících objektivů a předsádek. Největší evropští i američtí fotografové se tak pokoušeli soupeřit moderními technikami s těmi tradičními.

Autorka Tereza Hořtová (*1998) se celé své bakalářské studium na Vysoké škole kreativní komunikace v Praze, oboru Fotografie a audiovize zabývala fotografováním autoportrétů, které vnímá jako způsob sebevyjádření nabízející mnoho možností. Stěžejní pro ni jsou například téma nemístnosti, jež pociťovala ve společnosti, kde se bezdůvodně cítila tak, jako že tam nepatří.